Toto jádro pochází od firmy ARM, která poskytuje ostatním firmám, tedy i firmě STMicroelectronics, licenci. U všech mikroprocesorů, které mají jádro ARM7 máme jistotu, že instrukční soubor těchto mikroprocesorů je stejný. Tento fakt napomohl například velké oblibě všech klonů založených na jádru 8051. Shodné jádro nám totiž umožňuje využít mnoho programového vybavení napsaného pro mikroprocesory s tímto jádrem od jiných výrobců a přizpůsobit pouze části týkající se periferií. Na tomto faktu se ostatně zakládá i úspěch všech klonů legendárního 8051.
V rodině STR710 již dnes najdete několik zástupců, takže je možné vybírat ten nejvhodnější pro danou aplikaci. Mikroprocesory obsahují řadu čítačů/časovačů, watchdog, A/D převodník, sériová rozhraní I2C, UART, USB a přímo v jádře je zabudována podpora pro ladění aplikací přes rozhraní JTAG. Čím se obě rodiny mikroprocesorů liší, jsou další periferie. Zatímco rodina STR710 disponuje interní pamětí programu typu FLASH až 256kByte a pamětí RAM až 64kByte.
I když pro profesionální práci s těmito mikroprocesory je vhodné použití kvalitních vývojových prostředků firem ARM, IAR či jiných, pro první kroky je možné využít volně dostupné kompilátory a linkery šířené pod licencí GNU. I když tyto překladače negenerují optimální kód, pro první krůčky jsou více jak dostačující. Aby si uživatel nemusel hned navrhovat zapojení s novým, poměrně složitým, mikroprocesorem pro testování, je možné využít tzv. \"demo\" desky dodávané přímo STMicroelectronics.
Aktuální informace o novinkách a to nejen z oblasti mikroprocesorů STR7xx, ale i mnoha dalších od firmy STMicroelectronics můžete najít na webových stránkách www.st.com/mcu. Cenové nabídky je pak možné vyžádat u nás v S.O.S. electronic.
Páčia sa Vám naše články? Nezmeškajte už ani jeden z nich!
Nemusíte sa o nič starať, my zabezpečíme doručenie až k Vám.