El kell ismernünk, hogy ezek a relék nem istenektől származnak (szakképzett japánok, ill. kifinomult gépek gyártják őket), de határozottan isteniek…
A japán precizitás legendás, és mi ezt csak megerősíteni tudjuk. Még csak nem is sejtjük, hogy van japánul a „reklamáció”, sőt szerintünk a japánoknak nincs is ilyen szavuk.
A szerződés (amelyben kikötöttük, hogy legfeljebb 0,1% -os lehet a hibaarány) megkötése utáni első rendeléssel a japánok minden ezredik relé mellé küldtek egy hibás darabot is – épp úgy, ahogy azt megbeszéltük. Viccként ismerheti, de a mi esetünkben ez meg is történt. : )
Meglepő, hogy a relét már sokkal korábban feltalálták (1835 az általánosan elfogadott év), mintsem bevezették volna az áramot Fujitsu központjába:
Shiodome City Center
1-5-2 Higashi-Shimbashi, Tokyo
Abban az időben tetőzött Japánban a nemzeti elszigeteltség politikája, tehát a japánok nem utazhattak külföldre, és határon túli könyveket sem vihettek be az országba (beleértve az amerikai és német relék adatlapjait is).
1853-ban Matthew Perry, amerikai tengerésztiszt, tüzérségi fenyegetéssel kényszerítette a japán kormányt, hogy nyissanak meg néhány kikötőt a külföldi hajók előtt. Ez az incidens nagymértékben gyengítette a kormány tekintélyét, majd fokozatosan meg is bukott. Macuhita lett az új császár. Megszüntette Japán 200 évig tartó elszigeteltségét, és számos olyan reformot vezetett be, amelyek Japánt modern álammá emelték.
Nyugati szakértőket hívtak a vasutak, az ipar, a hadsereg, a flotta és építészet fellendítésére, avagy létrehozására. Ők hozták magukkal a már említett adatlapokat is. A japánok látva azokat úgy határoztak, hogy még jobb relét alkotnak. Meg is tartották szavukat.
Ha már a japán Fujitsuról beszélünk, tavaly kellett volna látnia őket. A relék gyártásának 100. évfordulóját ünnepelték! És hogy miben voltak mások? Semmiben! Mindig csak a munka, és a munka. Olyannal jöttek, hogy „Nem, köszönöm, most nem vagyok szomias…” mert a minőség, és hasonló szöveg… Mondtuk nekik, hogy magukra vessenek, kicsit lazíthattak volna, de nekünk ez csak jó – újabb kiváló minőségű reléket kapunk tőlük.
Az emlékezetes Tesla vs. Edison versenyben a japánok Edison mellé álltak, és máig is kitartanak mellette. Gyakorlatilag csak DC tekercsű reléket gyártanak, sőt az utóbbi években sokat invesztálnak nagy egyenáram, ill. egyenfeszültség kapcsolásához szükséges relék fejlesztésébe – különösen a fotovoltaikus napelemek számára készülnek. Például FTR-K3-PV.
Az egyenáram másik kiemelkedő példája az autó (A váltakozó benzin elég nagy butaság!). A Fujitsu itt is vezet. Az ablakok, zárak, ablaktörlők, ülések vezérléséhez kínált relék széles választéka, például az FTR-Px sorozat széles hőmérséklet-tartománnyal rendelkezik – az extrém hidegtől egészen az elviselhetetlen melegig, valamint 25A és 45A közötti áramerősséggel.
Az egyenfeszültség következő kiemelkedő felhasználási területe a távközlési központ, ezen a téren viszont a Fujitsu nemcsak kiemelkedik, hanem egyeduralkodónak számít. Végül, de nem utolsósorban a nagy egyenáram kapcsolása területén - valahol 8A és 16A között is jól teljesít a Fujitsu. Büszkék vagyunk az állandó JS ill.. FTR-Kx kínálatunkra.
Tapasztalja meg a japán precizitást első kézből vagy még jobb, saját PCB-jén!
Egyéb FUJITSU ermékkel kapcsolatban, vagy ha tetszett cikkünk, ne habozzon megkeresni minket az info.hu@soselectronic.com címen.
Önnek is tetszenek cikkeink? Ne maradjon le egyről sem! Nem kerül erőfeszítésébe, mi eljuttatjuk Önhöz.