Helyesen fogalmazva, még mindig igaz, hogy a Picaso egy meglehetősen erőteljes grafikus processzor, ami megbirkózik az erőforrás-igényes grafikát, animációt, hangot és videót, stb. tartalmazó alkalmazásokkal. Természetesen, mint minden processzornál, ennél is vannak olyan alkalmazások, amihez némi tartalékkal még elegendő az ereje, és van amihez már nem. Ha úgy gondolja, hogy a Picaso processzor jellemzői már nem felelnek meg Önnek, vagy legalábbis nem teszik lehetővé a további fejlesztést, akkor a Diablo16 processzor a megfelelő a még magasabb követelményekhez.
A Diablo16 mellett nem csak a számítási teljesítmény szól, hanem más jellemzők, mint pl. a memória méret, kommunikációs interfészek, analóg bemenetek, GPIO és egyebek. Eddig a Diablo16 erejét kétféleképpen lehetett kihasználni: az uLCD-70DT modulban (7”, 800x480), vagy saját alkalmazásban, magának a processzornak a felhasználásával. Most a 4D Systems kihozott egy 3,5”-os modult is, az uLCD-35DT-t (480x320 px), melynek ez az erőteljes processzor a „lelke”.
A Picaso és Diablo16 processzorokkal szerelt 4D Systems modulokhoz hasonlóan az uLCD-35DT modulokkal való alkalmazásfejlesztéshez is használható a hatékony Workshop4 IDE szoftvercsomag.
Részletes információ a Diablo16, uLCD35DT és uLCD70 ismertetőkben található.
Bármely 4D Systems termékkel kapcsolatos érdeklődésével keressen bennünket az info.hu@soselectronic.com címen.
- 3,5”-os LCD modul erőteljes 16 bites grafikus processzorral
- nagy teljesítmény és sok rendszer-erőforrás az igényes alkalmazásokhoz
- 32kB felhasználói RAM, 16 GPIO port, 4 analóg bemenet
- PWM, I2C, SPI, stb.
- SDHC/SD kártyák közvetlen támogatása, FAT16 fájlrendszerrel
- ingyenes fejlesztőkörnyezet – Workshop4 IDE
Önnek is tetszenek cikkeink? Ne maradjon le egyről sem! Nem kerül erőfeszítésébe, mi eljuttatjuk Önhöz.
Itt egy nyereményjáték volt a következő kérdéssel:
Milyen felbontásokat támogat az uCAM-II kamera?